وبلاگ

GitHub چیست؟

در سطح بالایی، GitHub یک وب سایت و سرویس مبتنی بر ابر(cloud-based) است که به توسعه دهندگان کمک می کند تا کد خود را ذخیره و مدیریت کنند و همچنین تغییرات کد خود را ردیابی و کنترل کنند.
GitHub
عناوینی که در این مطلب می‌خوانید :

GitHub یک پلت فرم کنترل نسخه و همکاری مبتنی بر وب برای توسعه دهندگان نرم افزار است. همراه ما در بررسی دقیق آن باشید.

GitHub چیست؟

در سطح بالایی، GitHub یک وب سایت و سرویس مبتنی بر ابر(cloud-based) است که به توسعه دهندگان کمک می کند تا کد خود را ذخیره و مدیریت کنند و همچنین تغییرات کد خود را ردیابی و کنترل کنند. برای درک دقیق GitHub، باید دو اصل مرتبط را بدانید:

  • کنترل نسخه
  • Git

مایکروسافت، این پلتفرم را به مبلغ 7.5 میلیارد دلار در سال 2018 خریداری کرد. گیت‌هاب، که از طریق یک مدل تجاری نرم افزاری به عنوان سرویس (SaaS) ارائه می شود، در سال 2008 راه اندازی شد.

GitHub چیست

GitHub چیست

| از خدمات تیم مای تک، طراحی صفحه معرفی پروژه شما با توجه به سلیقه و درخواست شما و همچنین طراحی انواع سایت در پلتفرم های مختلف با توجه به نوع کسب و کار و نیاز های مرتبط با آن در خدمت شما می‌باشد.

بررسی Git

Git برای ذخیره کد منبع یک پروژه و ردیابی تاریخچه کامل همه تغییرات در آن کد استفاده می شود. این به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا با ارائه ابزارهایی برای مدیریت تغییرات احتمالی متناقض از چندین توسعه‌دهنده، به طور مؤثرتری روی یک پروژه همکاری کنند.

گیت‌هاب به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا نرم افزار را از مخازن عمومی خود به صورت رایگان تغییر دهند، تطبیق دهند و بهبود دهند، اما برای مخازن خصوصی هزینه می گیرد و طرح های پولی مختلفی را ارائه می دهد. هر مخزن عمومی و خصوصی شامل تمام فایل های یک پروژه و همچنین تاریخچه ویرایش هر فایل است. مخازن می توانند چندین همکار داشته باشند و می توانند عمومی یا خصوصی باشند.

گیت‌هاب چگونه کار می کند؟

گیت‌هاب با ارائه یک سرویس میزبانی و رابط وب برای مخزن کد Git و همچنین ابزارهای مدیریتی برای همکاری، کدگذاری اجتماعی را تسهیل می کند.

پلت فرم توسعه دهنده را می توان به عنوان یک سایت شبکه اجتماعی برای توسعه دهندگان نرم افزار در نظر گرفت. اعضا می‌توانند یکدیگر را دنبال کنند، به کار یکدیگر امتیاز دهند، به‌روزرسانی‌های پروژه‌های منبع باز خاص را دریافت کنند و به‌صورت عمومی یا خصوصی ارتباط برقرار کنند.

برخی از اصطلاحات مهمی که توسعه دهندگان GitHub استفاده می کنند در زیر آمده است:

〉 شاخه (Fork): مخزنی است که از حساب یک عضو به حساب یک عضو دیگر کپی شده است. فورک‌ها و شاخه‌ها به یک توسعه‌دهنده اجازه می‌دهند بدون تأثیرگذاری بر کد اصلی، تغییراتی را انجام دهند.

درخواست کشش (Pull request): اگر توسعه‌دهنده‌ای بخواهد تغییرات خود را به اشتراک بگذارد، می‌تواند یک درخواست کشش برای صاحب مخزن اصلی ارسال کند.

ادغام (Merge): اگر پس از بررسی تغییرات، مالک اصلی بخواهد تغییرات را به مخزن بکشد، می تواند تغییرات را بپذیرد و آنها را با مخزن اصلی ادغام کند.

فشار دادن (Push): این برعکس یک کشش است، یک برنامه نویس کد را از یک نسخه محلی به مخزن آنلاین می فرستد.

سپردن (commit): به‌طور پیش‌فرض، commit‌ها حفظ می‌شوند و در پروژه اصلی قرار می‌گیرند، یا می‌توان آن‌ها را از طریق commit squashing در یک ادغام ساده‌تر ترکیب کرد. هنگامی که هر commit ذخیره می شود، یک شناسه منحصر به فرد ایجاد می شود که به همکاران اجازه می دهد سابقه کار خود را نگه دارند. یک commit را می توان به عنوان یک عکس فوری از یک مخزن در نظر گرفت.

شبیه سازی (Clone): کلون یک کپی محلی از یک مخزن است.

بررسی GitHub

بررسی GitHub

| تیم مای تک ارائه دهنده انواع خدمات سایت ، سئو و اپلیکیشن تحت ویندوز ، وب و اندروید می‌باشد. برای ارتباط با ما از طریق اینستاگرام بر روی لینک کلیک کنید.

مزایا و ویژگی های گیت‌هاب

گیت‌هاب همکاری بین توسعه دهندگان را تسهیل می کند. همچنین کنترل نسخه توزیع شده را فراهم می کند. تیم‌های توسعه‌دهنده می‌توانند در یک مخزن متمرکز Git با هم کار کنند و تغییرات را در حین رفتن دنبال کنند تا سازماندهی شوند.

گیت‌هاب علاوه بر محصول شناخته شده SaaS، یک نسخه داخلی نیز ارائه می دهد. GitHub Enterprise از محیط های توسعه یکپارچه و ابزارهای یکپارچه سازی مداوم و همچنین بسیاری از برنامه ها و خدمات شخص ثالث پشتیبانی می کند.

لازم به ذکر است که امنیت و قابلیت بازرسی بیشتری نسبت به نسخه SaaS ارائه می دهد.

GitHub Gist: به کاربران اجازه می دهد تا قطعات کد یا یادداشت های دیگر را به اشتراک بگذارند.
GitHub Flow: یک جریان کاری سبک وزن و مبتنی بر شاخه برای استقرارهای به روز شده منظم است.
صفحات گیت هاب صفحات وب ایستا برای میزبانی یک پروژه هستند و اطلاعات را مستقیماً از مخزن گیت هاب یک فرد یا سازمان می گیرند.

موارد استفاده GitHub

گیت‌هاب برای ذخیره، ردیابی و همکاری در پروژه های نرم افزاری در زمینه های مختلف استفاده می شود:

کسب‌وکارها از GitHub به‌عنوان سیستم‌های کنترل نسخه استفاده می‌کنند و به اعضای تیم توسعه اجازه می‌دهند تا تغییرات کد منبع را در زمانی که توسعه‌دهندگان با آن همکاری می‌کنند، پیگیری کنند.

این به کدنویس های مختلف اجازه می دهد تا به طور همزمان روی یک پروژه کار کنند و اطمینان حاصل شود که همه بر روی آخرین نسخه کد کار می کنند و مدیریت پروژه را ساده می کند. همچنین اجازه می دهد تا در صورت نیاز توسعه دهندگان به آنها، از نسخه های قبلی فراخوانی شود. GitHub به اشتراک گذاری کد بین توسعه دهندگان را فعال می کند زیرا کد در یک مکان مرکزی ذخیره می شود.

مربیان و دانش آموزان برنامه نویسی به روش های مختلفی از GitHub استفاده می کنند. بسته توسعه دهنده دانشجو مجموعه ای از منابع کم هزینه را به معلمان و دانش آموزان می دهد. دانش آموزان از این پلت فرم برای یادگیری توسعه وب، کار بر روی پروژه های توسعه خلاق و میزبانی رویدادهای مجازی استفاده می کنند.

توسعه دهندگان نرم افزار منبع باز از GitHub برای به اشتراک گذاشتن پروژه ها با افرادی که می خواهند از نرم افزار آنها استفاده کنند یا در آن همکاری کنند، استفاده می کنند. توسعه دهندگان شبکه می کنند، همکاری می کنند و کارهای خود را در زمان واقعی در اختیار دیگر توسعه دهندگان قرار می دهند و قبل از نهایی شدن تغییرات، خطاها را در کد پیشنهادی تشخیص می دهند.

این قابلیت های همکاری و شبکه دلیل طبقه بندی GitHub به عنوان یک سایت رسانه اجتماعی است.

(GitHub)

(GitHub)

| تیم مای تک با اتکا به علم روز و نیرو های متخصص خود در صدد رشد کسب و کار شما و ایجاد محصولات با توجه به نیاز روز در تلاش است.

داشتن یک استراتژی منسجم منجر به هر نتیجه موفقی می شود. ما به مشتریان خود راهنمایی و بینش ارائه می دهیم و راه حل های کلیدی را برای تجارت آنلاین آنها ارائه می دهیم که خطوط درآمدی جدید و افزایش تعامل و همچنین هزینه های عملیاتی قابل توجهی کاهش می دهد. کلید همه اینها زمان و مراقبتی است که ما برای درک جزئیات کسب و کار مشتری، استراتژی‌ها و تمرکز بازار آنها انجام می‌دهیم.

ممنون که همراه ما تا پایان مقاله GitHub چیست؟ بودید.

جهت ارتباط با ما بر روی لینک کلیک کنید.

دانلود pdf مطلب فوق » GitHub

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام واتساپ واتساپ تلگرام