وبلاگ

هاست ابری چیست؟

هاست ابری نوعی میزبانی وب است که به جای سرور فیزیکی از سرور مجازی استفاده می کند. این قدرت پردازش مجازی می تواند توسط گروه های کاربری بزرگ به اشتراک گذاشته شود یا به یک سازمان اختصاص داده شود و به شبکه های برق و نرم افزار در هر نقطه از جهان کمک کند.
هاست ابری
عناوینی که در این مطلب می‌خوانید :

هاست ابری (cloud hosting) با استفاده از منابع ابری به برنامه ها و وب سایت ها دسترسی پیدا می کند. بر خلاف میزبانی سنتی، راه حل ها بر روی یک سرور منفرد مستقر نمی شوند.

هاست ابری چیست؟

قبل از اینکه به مزایای آن بپردازیم، ابتدا باید میزبانی ابری را مورد بحث قرار دهیم. هاست ابری نوعی میزبانی وب است که به جای سرور فیزیکی از سرور مجازی استفاده می کند. این قدرت پردازش مجازی می تواند توسط گروه های کاربری بزرگ به اشتراک گذاشته شود یا به یک سازمان اختصاص داده شود و به شبکه های برق و نرم افزار در هر نقطه از جهان کمک کند.

از دیدگاه کاربر، استفاده از یک سرویس میزبانی ابری حرفه ای با استفاده از یک ارائه دهنده میزبانی سنتی تفاوتی ندارد. راه‌اندازی برای شما انجام می‌شود و شما در طول مدت قراردادتان از نگهداری و امنیت مستمر برخوردار می‌شوید.

همچنین می‌توانید بسته‌های میزبانی ابری را سفارشی کنید تا مطمئن شوید که فقط برای چیزهایی که نیاز دارید به خرید بپردازد. سخت‌افزار و برنامه‌ها را می‌توان بر اساس نیازهای شما، با توصیه‌های متخصص برای آسان‌تر کردن فرآیند انتخاب کرد.

سرورهای مجازی عملکرد و قابلیت اطمینان بالایی را در همه زمان‌ها تضمین می‌کنند، حتی در دوره‌هایی که ترافیک قابل توجهی وجود دارد، به این معنی که خرابی غیرمنتظره سرور متعلق به گذشته است. یک راه حل ابری همچنین به شما این امکان را می دهد که بسته خود را هر زمان که به آن نیاز دارید، افزایش یا کاهش دهید، که برای رشد کسب و کار شما عالی است.

هاست ابری چیست؟

هاست ابری چیست؟

| از خدمات تیم مای تک، طراحی صفحه معرفی پروژه شما با توجه به سلیقه و درخواست شما و همچنین طراحی انواع سایت در پلتفرم های مختلف با توجه به نوع کسب و کار و نیاز های مرتبط با آن در خدمت شما می‌باشد.

سرورهای ابری چگونه کار می کنند؟

سرور ابری یک سرور رایانه مجازی است که منابعی را برای کاربران راه دور از طریق شبکه فراهم می کند. یک سرور ابری می تواند تمام عملکردهای مشابه یک سرور فیزیکی را ارائه دهد (مانند پشتیبانی از سیستم عامل ها و برنامه ها) اما می تواند چندین مزیت را نیز داشته باشد.

آنها از طریق مجازی سازی یک سرور فیزیکی کار می کنند و به آن سرور اجازه می دهند تا از راه دور توسط کاربران در سراسر جهان دسترسی داشته باشند. شما می توانید از سرور فیزیکی برای ایجاد سرورهای مجازی متعدد (سرورهای ابری) استفاده کنید، که با پیروی از مدل های ساختاریافته شامل طیف وسیعی از فناوری و نرم افزار به دست می آیند.

فروشنده ابری (یا ارائه‌دهنده میزبانی ابری) به منابع و فضای ذخیره‌سازی سرور ابری اجازه دسترسی می‌دهد و این با استفاده از مدل IaaS (زیرساخت به عنوان سرویس)، SaaS (نرم‌افزار به‌عنوان سرویس)، یا PaaS (پلتفرم به‌عنوان سرویس) ارائه می‌شود.

IaaS فقط شامل سرورهای مجازی، ذخیره سازی و قابلیت های شبکه می شود، در حالی که PaaS یک محیط محاسبات ابری قابل سفارشی سازی همراه با ابزارهایی برای توسعه برنامه ها را فراهم می کند. در همین حال، SaaS یک محیط محاسباتی کامل است که به طور کامل توسط فروشنده مدیریت می شود.

انواع سرورهای ابری

سه نوع اصلی از سرورهای ابری وجود دارد که یک کسب و کار یا سازمان می تواند از بین آنها انتخاب کند:

سرورهای عمومی ابری) این رایج ترین شکل سرور ابری است که توسط ارائه دهندگان هاست ابری برای کاربران در سراسر اینترنت (عمومی) با استفاده از یک رابط/کنسول مبتنی بر وب ارائه می شود. این نوع سرور از مدل IaaS استفاده می کند.

سرورهای ابری خصوصی) سرور ابری خصوصی یک شبکه ابری خصوصی است که در محل یک سازمان قرار دارد و خدمات ابری را در سراسر یک شبکه محلی (LAN) به کاربران داخلی ارائه می دهد. با این حال، اگر دسترسی ایمن فراهم شود، این می تواند به کاربران خارجی از طریق اینترنت نیز تعمیم یابد.

سرورهای ابری اختصاصی) سرور اختصاصی ابری سرور فیزیکی است که در اختیار یک سازمان قرار می گیرد تا فقط توسط آنها استفاده شود. این نوع خدمات اغلب زمانی مورد نیاز است که یک سازمان به سطوح بسیار بالایی از عملکرد و امنیت نیاز دارد.

چگونه هاست ابری می تواند سرعت بارگذاری وب سایت شما را افزایش دهد

بیایید نگاهی عمیق تر به نحوه میزبانی ابری داشته باشیم که می تواند سرعت بارگذاری وب سایت شما را افزایش دهد و تجربه کاربری عالی را تضمین کند. در ابتدایی ترین عبارت، یک راه حل میزبانی ابری، به جای راه اندازی سنتی که در آن یک سرور فیزیکی وظیفه تامین منابع را بر عهده دارد، حجم کار را بین چندین سرور مجازی توزیع می کند. این قابلیت مشترک به این معنی است که فشار کمتری بر سیستم وارد می‌شود و در صورت نیاز همیشه منابع اضافی وجود دارد. هاست ابری قابلیت هایی مانند ذخیره سازی فایل، کنترل پنل کاربر، ایمیل ها و پشتیبان گیری، تمام فناوری های لازم برای ارائه یک وب سایت کاربردی را ارائه می دهد.

گسترش نیازهای پردازشی این توابع در سرورهای متعدد، احتمال تمام شدن منابع را کاهش می‌دهد، بنابراین وب‌سایت شما می‌تواند همیشه با ظرفیت کل خود کار کند. با راه حل ابری، میانگین بار سرور معمولاً زیر 60٪ خواهد بود، حتی در زمان اوج ترافیک. این تضمین می کند که ظرفیت همیشه در دسترس خواهد بود و ثبات را برای همه وب سایت های میزبانی شده در شبکه مجازی فراهم می کند. برخی راه‌ها می‌توانند یک شبکه ابری را حتی سریع‌تر کنند.

هاست ابری

بررسی هاست ابری

| تیم مای تک ارائه دهنده انواع خدمات سایت ، سئو و اپلیکیشن تحت ویندوز ، وب و اندروید می‌باشد. برای ارتباط با ما از طریق اینستاگرام بر روی لینک کلیک کنید.

1 – درایوهای SSD

سرورهای ابری که از درایوهای حالت جامد (SSD) به جای درایوهای دیسک سخت (HDD) استفاده می‌کنند، می‌توانند داده‌ها را سریع‌تر پردازش کنند و سرعت بارگذاری سریع‌تری را ارائه دهند. علاوه بر سرعت، SSD ها مزایای دیگری نیز نسبت به HDD دارند.

2 – سیستم فایل سریعتر

راه‌حل‌هایی که از سیستم فایل ZFS و فشرده‌سازی LZ4 استفاده می‌کنند، سرعت بسیار بالاتری نسبت به سیستم‌های قدیمی‌تر مانند EXT4، سیستمی که توسط cPanel استفاده می‌شود، ارائه می‌دهند، که انتخاب استاندارد برای راه‌حل‌های میزبانی سنتی است.

3 – فرآیندهای پشتیبان گیری ساده

اگر راه حل های ابری شما از یک سیستم فایل پیشرفته ZFS استفاده می کنند، از یک فرآیند پشتیبان گیری سریع و بدون عارضه نیز بهره مند خواهید شد. ثابت شده است که یک سیستم پشتیبان مبتنی بر اسنپ شات تا ده برابر سریعتر از سیستم rsync cPanel است که بر سرعت سرور در هنگام پردازش تأثیر می گذارد. از آنجایی که اسنپ شات به منابع زیادی نیاز ندارد، پشتیبان گیری را می توان به طور منظم بدون تأثیر بر عملکرد سرور تکمیل کرد.

4 – چندین مکان

سرورهای فیزیکی که سرورهای مجازی را ایجاد می کنند که یک شبکه ابری را تشکیل می دهند، می توانند در هر نقطه از جهان قرار گیرند. بهترین ارائه دهندگان هاست ابری اطمینان حاصل می کنند که چندین سرور در سراسر قاره های متعدد دارند. زمانی که فاصله فیزیکی بین مشتریان شما و مرکز داده کوتاه‌تر باشد، زمان بارگذاری سریع‌تر است، بنابراین میزبانی از مکان‌های جغرافیایی مختلف یک مزیت قابل توجه است.

5 – محدودیت های کاربری هوشمندتر

راه دیگری که میزبانی ابری عملکرد عالی سرور را 24/7 ارائه می دهد، محدود کردن منابعی است که مشتری مجاز به استفاده از آن بر اساس حداکثر نیاز خود است. به جای مدیریت محدودیت های کاربر بر اساس فضای ذخیره سازی یا ترافیک، راه بهتر اجرای سهمیه استفاده از CPU است. این یک سیستم بسیار دقیق تر است که تضمین می کند سرورها بیش از حد بارگذاری نمی شوند.

ارائه‌دهندگان هاست ابری از نرم‌افزار کنترل‌کننده برای نظارت بر استفاده از CPU استفاده می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که هر کاربر منابع کافی برای کار در سطح بهینه خود را دارد و سرور پایدار می‌ماند. این نرم افزار همچنین از تیم مدیریت سرور می خواهد تا در صورتی که سرور به قدرت پردازش بیشتری برای پذیرش کاربران جدید نیاز دارد، سخت افزار اضافی را نصب کنند.

مزایای دیگر میزبانی ابری چیست؟

علاوه بر سرعت سرسام آور، چهار مزیت کلیدی برای استفاده از هاست ابری برای وب سایت شما وجود دارد.

1- بدون توقف

یکی از مزایای قابل توجه بسته میزبانی ابری تعداد سرورهای متصل است، به این معنی که در صورت بروز مشکل، سرور دیگری می تواند فوراً مسئولیت را در اختیار بگیرد. این مزیتی نیست که توسط سرورهای فیزیکی ارائه می‌شود، زیرا اگر یک سرور فیزیکی از کار بیفتد، وب‌سایت شما تا زمانی که مشکل برطرف نشود، از کار خواهد ماند.

2- هزینه ها

هاست ابری مقرون به صرفه است، به خصوص زمانی که دقیقاً مطابق با نیازهای شما باشد. این سطح از انعطاف‌پذیری به این معنی است که در مقایسه با راه‌حل‌های میزبانی سنتی، نیازی نیست گزینه گران‌تری باشد. در بیشتر موارد، به جای روش منسوخ شده اشتراک ماهانه، پرداخت برای میزبانی ابری نیز می تواند بسیار انعطاف پذیرتر باشد. اگر نیاز به ارتقای سرویس خود دارید، می توانید تنها با چند کلیک به این امر برسید. هاست ابری نیز یک راه حل کاملا مدیریت شده است، به این معنی که هیچ هزینه ای برای کار و نگهداری برای سرور وجود ندارد.

3- آرامش خاطر

هاست ابری تضمین می کند که وب سایت شما همیشه ایمن و در دسترس است. زمان توقف و زمان بارگذاری کند می تواند مشتریان بالقوه را منصرف کند، نرخ تبدیل را کاهش دهد و در نتیجه باعث کاهش سود شود.

سرورهای ابری همچنین دارای سطوح بالایی از امنیت هستند، به این معنی که داده‌های کاربر شما (یعنی جزئیات بانکی) از تهدیدات سایبری در امان هستند. برای مشاغل، به ویژه وب سایت های تجارت الکترونیک، یک راه حل میزبانی ابری انتخاب معقولی است.

(هاست ابری)

(هاست ابری)

جهت ارتباط با ما بر روی لینک کلیک کنید.

دانلود pdf مطلب فوق » هاست ابری چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام واتساپ واتساپ تلگرام